Dřevěná schodiště

Posted by: admin in Masiv, Podlahy Add comments

drevene tocite schodisteDřevěná schodiště jsou ideální jak do domu, tak do chalupy nebo jakéhokoli jiného interiéru. Nejčastěji se vyrábějí z borovice a smrku. Pokud ale budete mít schodiště na vysoce frekventovaném místě a čekáte od něj dlouhou životnost, pořiďte si spíše schodiště z buku, dubu nebo javoru.

Když si vyberete druh dřeva, ze kterého chcete schodiště mít, určitě Vás také bude zajímat cena. Předběžná cena se bude řídit podle hrubého nákresu. Konečné zaměření a podle toho i celková cena se ale odvíjí od přesného zaměření, které se musí samozřejmě provést přímo na místě.

Na zábradlí kolem schodiště stačí dřevo smrkové, protože zábradlí není nijak moc zatěžované. Na zakončení hlavních sloupků si můžete vybrat hlavice různých tvarů. V nabídce jsou sloupky soustružené, které se vypadají velmi elegantně. Jako další je možné vybrat si z hranatých nebo trojúhelníkových hlavic. Ty působí opravdu hezky a hodí se do moderních interiérů.

Zábradlí nám zajišťuje bezpečnost, a proto je minimální rozestup daný a je díky dětem pevně stanoven na 12 cm. O tom, jaký sklon a šíři bude mít schodiště, ale rozhodujete vy. Pokud byste si nevěděli rady i s dalšími rozměry, zeptejte se. Odborníci Vám určitě poradí.

Musíte počítat s tím, že po schodech se budou osoby pohybovat v obou směrech a budou se míjet. Proto by měly být rozměry schodiště dostatečně velké.

Barvu dřeva si nevybírejte podle typu dřeviny

Surové dřevo vypadá vždy jinak, než po úpravě. Hezky vypadá například dřevo upravené mořením nebo pařením. Nakonec se používají různé laky. Můžete si vybrat lak lesklý, polomatný nebo úplně matný. Lak je pro dřevo dobrý nejen kvůli vzhledu, ale hlavně ho chrání proti odření i pronikání vlhkosti.

Leave a Reply