Estetické plovoucí podlahy

Posted by: admin in Podlahy Add comments

drevena plovouci podlahaPlovoucí podlahy se standardně, pokud neuvažujeme moderní materiály, dělí na dřevěné a laminátové. U obou druhů plovoucích podlah lze nalézt dekor dřeva. Ovšem je možné je pořídit i v různých odstínech a díky pravidelnosti dekoru se hodí nejen do moderních domů a bytů.

Rozdíl dřevěné plovoucí podlahy od laminátové je v tom, že dřevěná je sestavena z několika vrstev masivního dřeva z čehož vrchní dekorovaná vrstva je dřevo nejtvrdší, u laminátové podlahy je vrchní vrstva tvořena nelámavou pryskyřicí s dekoračním papírem.

Princip plovoucí podlahy je ve způsobu pokládky. Podlaha není pevně upevněna k podkladu a ve většině případů jsou desky plovoucí podlahy k sobě upevněny na principu zámku (pero/drážka). Díky tomuto způsobu pokládky není problém při mechanickém poškození podlahu rozebrat a poškozený díl vyjmout a nahradit novým.

Plovoucí podlahy jsou v současné době nejrozšířenější podlahovou krytinou a je možno ji sehnat ve velké škále dekorů, reliéfech a barvách. Díky cenové dostupnosti a variabilitě je velmi atraktivní možností pro kvalitní podlahu.  Plovoucí podlahy jsou také díky povrchové úpravě velmi nenáročné na údržbu, ocení ji také alergici, jelikož se v ní nedrží roztoči oproti kobercům.

Mají i své nevýhody

Jelikož jde o sestavení lamely z několika vrstev, nemá vysoké izolační vlastnosti, a tak jde o pocitově chladnější podlahy. Izolační vlastnosti a kráčejový hluk se při pokládce vyrovnává PE folií a pěnovou podložkou vždy na rovný povrch. Plovoucí podlaha lze položit i na podlahové teplovodní vytápění ovšem s výjimkou elektrického vytápění a za dodržení podmínek dle instrukcí, které vám poskytne prodejce podlah.

Plovoucí podlahy je nevhodné pokládat do vlhkých prostor, jako jsou sklepy či koupelny. Lamely plovoucí podlahy jsou totiž velmi náchylné na vlhkost. Při styku s vlhkostí či větším množstvím vody se lehce kroutí a do původního stavu už lamely nelze vrátit a je nutno je vyměnit.

Ovšem výhody a nízké finanční náklady jsou velkým plusem při volbě a pořízení podlahové krytiny.

2 Responses to “Estetické plovoucí podlahy”

  1. Dřevěné plovoucí podlahy Says:

    Já sám mám dřevěné plovoucí podlahy rád, protože mě jejich realizace živí, viz http://www.levnedrevenepodlahy.cz/levne-drevene-podlahy.html Mimochodem moc pěkný blog

  2. litá podlaha Says:

    Já měl dilema. Jestli plavoucí podlahu nebo pevnou litou podlahu. Nakonec jsme volil druhou podlahu protože je méně náročná na údržbu, což se mě líbí.

Leave a Reply