Návrat k přírodě a moci si ji odnést i trochu domů, chce v dnešní uspěchané době většina z nás. Díky tomuto se opět vrací do módy klasické dřevěné podlahy z masivu. Pro výrobu těchto podlah se používá dřevo listnatých i jehličnatých stromů.  Je možné samozřejmě sehnat i podlahy z mahagonu a jiných vzácných dřevin ale proč nepoužít dřevo, které je nám blízké. Vždyť 1/3 našeho území zabírají právě lesy. Jde tedy o dostupný a obnovitelný materiál.

Dřevěná podlaha má několik specifik a velmi mnoho výhod

drevena podlahaPodlahy z masivu jsou vždy originální díky struktuře dřeva a letokruhům z použitých stromů. A vady v podobě suků a dalších odchylek na struktuře dřeva je vlastně jeho velkou předností, jelikož nikdy nebude jakákoliv sestavená podlaha úplně stejná. Podlaha z masivu má i skvělé izolační vlastnosti a díky jeho struktuře a přírodní měkkosti má snížený kročejový hluk. Navíc přinese do vašeho domu vůni dřeva a lesa.

Dřevěnou podlahu z masivu lze instalovat na jakýkoliv povrch, ovšem je třeba ho před pokládkou co nejvíce vyrovnat. Lze ji také položit i na teplovodní podlahové vytápění, ovšem to vždy po dohodě s prodejcem. Dřevo je totiž, jak již bylo řečeno, velmi dobrý izolant.

Podlahu lze položit do jakékoliv místnosti, ovšem jelikož jde o přírodninu náchylnou na vlhkost, není určitě vhodné ji použít do koupelen. Na druhou stranu jde o podlahu antialergickou, takže je velmi vhodná třeba do dětských pokojů.

Na povrchové ošetření se používají laky a oleje. Vždy se ale informujte, zda je vše dostatečně testováno. Touto povrchovou úpravou se životnost použitého dřeva a tím i podlahy dá prodloužit a díky možnosti renovace udělat podlahu v okamžiku jako novou.podlahy masiv

Někteří mohou namítat, že je dřevěná podlaha z masivu drahá. Ano je to tak, ale s porovnáním jejich kvalit a dlouhé životnosti, je cena velmi relevantní.

Leave a Reply