kuchyneNení sporu o tom, že kuchyně s přiléhající jídelnou je hlavním dějištěm rodinného života. Její funkčnost a vybavenost může přispět k celkovému chodu a spokojenosti rodiny. Právě z těchto důvodů bychom jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. Existují specializovaná kuchyňská studia, která se tvorbou kuchyní zabývají a hlavně nám pomohou se v široké nabídce orientovat.

V dnešní době existuje mnoho typů kuchyňských linek, nemusíme se omezovat pouze na bílé linky z nekvalitní dřevotřísky. Přejete si, aby vaše kuchyň vypadala jako na chalupě nebo u babičky? Není problém, typ rustik nabízí mnoho katalogů. Dokonalá imitace rustikálního vzhledu není v dnešní době nic neobvyklého. Nebo naopak moderní kuchyně do nového bytu? Můžete volit z nepřeberného množství moderních materiálu a grafických potisků ze samolepících fólií podle vašeho vkusu.

kuchyne s integrovanou deskouDůležitou funkci v návrhu kuchyní hraje nepochybně také cena. Levnější variantou jsou laminátové sektorové linky od velkovýrobce (například Ikea). Tato varianta je v dnešní době nejoblíbenější. Už dávno neplatí, že levné rovná se nekvalitní, nudné a neoriginální. Velkovýrobci nabízejí ve svých katalozích nepřeberné množství variant a typů. Dražší možností, ovšem mnohem kvalitnější, je dřevo. Žádná imitace dřeva, dýha nebo laminát se nevyrovnají pocitu z masivního dřeva.

Pokud se rozhodnete pro nová řešení nebo pro atyp kuchyně, je nejlepší nechat se linku vyrobit na míru. Jejich nespornou výhodou je v podstatě nulové omezení a naprostá volnost v návrhu.

Nkuchyne s drevenymi dvirkyení pravdou, že kuchyň na míru je finančně náročnější, vždy je možné se s výrobcem domluvit na ceně použitých materiálů a příslušenství. A u koho si nechat takovouto kuchyni vyrobit? Nezapomínejte na to, že se nejedná o malou investici, měla by nám několik let vydržet. Například některé firmy garantují záruku až 8 let na jejich kuchyně na míru.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv variantu: laminát, dřevo, na míru aj. Pamatujte na to, že kuchyně bude jako středobod domu či bytu mít přímý vliv na chod vaší domácnosti. Proto by měla být hlavně podle vašich představ a měli byste se v ní cítit příjemně a v pohodě.

Leave a Reply