Nábytek z lamina

Posted by: admin in Lamino, Nábytek Add comments

Nábytek vyroben z dřevotřískové desky a na povrchu opatřen zalisovaným vzorovaným impregnovaným papírem, který je zalit melaminovou pryskyřicí. Je velmi lehký a komfortní. Dá se pořídit v mnoha barevných provedeních včetně imitace dřeva. Lze je také sehnat jak v lesklém povrchu, tak s povrchem s perličkovým vzorem. Nejčastěji se vyrábí korpusy skříní, kuchyňských linek či nábytku do kanceláře.

Pro jeho lehkost, cenovou dostupnost a barevnou variabilitu je velmi oblíbený. Často se k tomuto materiálu uchylují i designéři, jelikož je možno tak uzpůsobit vzhled nábytku celému výrazu bytu. Hodí se tak do moderních bytů i domů. Díky pestré škále lamina, lze jednoduše kombinovat s vybavením bytu z jiného materiálu. Lamino je sice levný materiál to ovšem neznamená, že není dostatečně kvalitní. Jde o materiál, který velmi dobře odolává mechanickému poškození a krátkodobé vlhkosti. Díky svým vlastnostem jde o téměř bezúdržbový materiál, k péči o něj vám stačí vlhký hadr a jakýkoliv čisticí prostředek.

Trendem se stávají sestavy nábytku do koupelen, zda použít třeba nábytek z lamina je čistě na vás. Má to své pro i proti. Samozřejmě tento tip nábytku lze použít, ale je důležité, aby dekorační páska lepená na hranách byla nalepena lepidlem polyuretanovým. Informaci o použitých lepidlech vám poskytne vždy hlavně výrobce.

Nábytek z lamina má však i své nevýhody

Přestože je možno ho sehnat v nejrůznějších barvách, vždy bude povrch hladký. Narozdíl od masivu nelze z lamina dělat reliéf či plastické prvky. Jde sice o materiál pevný, avšak hrany desky jsou pouze polepeny dekorační páskou a tak se v těchto místech do nich dostává vlhkost a desky mohou nabobtnat a páska odlepit. A však pokud se páska odlepí, je snadné ji nechat opětovně nalepit a tím i poničené desky lehce opravit.

V příštím článku se zaměříme na nábytk z masivu.

Leave a Reply