Proč zahradní domek?

Posted by: admin in Zahrada Add comments

S nadcházejícím létem se postupně uchylujeme do vzdušných zahrad ze zavřených domů. Ale ať už jde o zahradu u domu či v zahrádkářské kolonii, vždy je dobré myslet na zázemí. Dřevěné zahradní domky tak už zdobí téměř každou zahradu. Jsou vhodné jak k uskladnění potřebného zahradnického náčiní, tak k odpočinku. Na dnešním trhu je možné nalézt zahradní domky určené také pouze pro děti a jejich radovánky.

Ddreveny zahradni domekle požadované účelnosti je pak důležité rozhodnout o vhodné velikosti domku. Při výběru je zásadní použití zahradního domku a možnosti prostoru.

Zahradní domky se vyrábějí ze dřeva a jsou ošetřeny lazurovacími laky. Stěny zahradních domků jsou sestavovány z palubek a spojovány dvojitým perem a drážkou. Domky lze pořídit s příčkami, okny ba dokonce i s terasou.

Zahradní domky se umisťují na zpevněný podklad jako je betonový základ či udusaný štěrk. Při výstavbě domku do 16 m² není potřeba žádné stavební povolení a tak je zahradní domek skvělou variantou v zahrádkářských koloniích, kde výstavbu chatek nepovoluje územní plán.

Pokud jste se rozhodli pro pořízení menšího zahradního domku, při jeho výstavbě si poradíte sami, jelikož se většina z nich dodává připravena jako stavebnice. Ovšem při pořízení většího domku či náročnější stavby, se vyplatí přizvat k výstavbě specialistu, lehce se totiž může stát, že se Vám jeho výstavba prodraží.
Speciální péče o zahradní domky není nutná díky kvalitním lazurovým lakům a však pro prodloužení životnosti je vhodné jednou za pět let domek opětovně natřít. Tím zabráníte opotřebení dřeva a možnému vzniku a šíření hub a plísní.

A pokud chcete udělat radost dětem, není nic jednoduššího než jim pořídit dětský zahradní domek, ve kterém zažijí jistě spoustu veselých příhod a radovánek.

One Response to “Proč zahradní domek?”

  1. Kája Says:

    Zahradní domek je super, na zahradě se mi neválí nářadí a neprší na něj. Kontejnery jsou snadné a jejich manipulace také.

Leave a Reply