Dřevěné postele

Posted by: admin in Nábytek No Comments »

Pokud uvažujete o koupi nové postele, dnešní článek je přímo pro vás. Dnes se totiž zaměříme na dřevěné postele, které vám jistě zaručí ten nejlepší spánek.

Výběr postele je opravdu velice důležitý, protože všichni jistě budou souhlasit s tím, že kvalita spánku je rozhodně spojena s kvalitní postelí. Po spánku na posteli, která vám nebude vyhovovat, se jistě ráno vzbudíte nepříjemně naladění a nevyspalí. Dřevěné postele patří mezi jedny z těch nejkvalitnějších.

Jaké jsou výhody dřevěných postelí?

drevena postelMezi jednu z největších výhod těchto postelí patří opravdu dlouhá životnost. Pokud chcete stále zůstat v souladu s přírodou, dřevěná postel pro vás také bude ideální, celá postel je totiž složena z naprosto přírodních materiálů. Bohužel, ale pokud patříte mezi alergiky, možná pro vás nebude tato postel ideální.

Postelí je také opravdu velký výběr

Je na výběr z opravdu mnoha tvarů a barev. Stačí si jen vybrat to, co se vám bude nejvíce líbit. Perfektně se také hodí do každého interiéru. Díky tomu, že je k dispozici tak velké množství postelí, se bude chodit snad do každého prostoru. Navíc kvalitní postel nemusí být drahá. Avšak investovat do postele se opravdu vyplatí a to zejména protože v posteli trávíme opravdu velkou část svého života. Výrobců postelí na našem trhu také naleznete velké množství. Velice kvalitní postele naleznete například v truhlářství míček.

Opravdu se nebojte investovat i více peněz do kvalitní postele. Navíc v tomto období můžete sehnat velice kvalitní postel spolu s velmi výraznou slevou. Nekvalitní postel spolu s nekvalitní matrací vám opravdu může zničit i vaše zdraví. A vaše zdraví je přece k nezaplacení.

Pokud jste se rozhodli koupit si dřevěnou lavičku na Vaší zahradu, měli byste se při výběru zaměřit na spoustu věcí. Důležitým kritériem je určitě materiál a jako další by Vás měla zajímat i celková konstrukce lavičky. Také je dobré, když si o firmě, od které jste se rozhodli si lavičku koupit, nejprve zjistíte nějaké informace. Cena nám většinou také hodně napoví, ale nezapomeňte na to, že vždy neplatí pravidlo čím dražší, tím kvalitnější. Nemusí tomu vždy tak být.

Jednou z firem, kterou si můžeme uvést jako příklad je LUXIT4you, která byla založena v roce 2010. Tato firma není na trhu zas tak dlouho, ale nejlepší zárukou kvality jsou spokojení zákazníci.

Nabídka je velice pestrá

drevene lavickyMůžete si vybrat z mnoha druhů materiálů a vzhledů. Určitě zde najdete lavičku, která plně uspokojí Vaše požadavky, ať už se týkají náročnosti na materiál, barvu, nebo pohodlí. Společnost je připravena i na Vaše individuální potřeby a bude se určitě snažit Vám vyhovět. Lavičky jsou většinou dodávané v rozloženém stavu.

Další společností je společnost REX, která vznikla v roce 1991 a má také nespočet spokojených zákazníků. Společnost nabízí lavičky smrkové, dubové a modřínové. Ostatně sami se můžete přesvědčit o kvalitě za velmi příznivé ceny. Společnost nabízí prodej i samostatných bočnic laviček bez dřeva. Na Vaše přání mohou být také všechny zahradní lavičky pevně zakotveny do země.

Zpříjemněte si Váš život klidným posezením na kvalitních dřevěných lavičkách a odreagujte se od starostí každodenního života. Lavičky se hodí jak na zahradu, tak do zimních zahrad nebo kamkoli do exteriéru.

dyhovane deskyDýha je kvalitní materiál, nejedná se ovšem o náhražku dřeva, jako tomu je u lamina, dýha dřevo opravdu je. Vyrábí se loupáním z kmenů na tenké pruhy. Jedná se o tenkou vrstvu vyrobenou z masivu v tloušťce až 5mm. Dýha se nejčastěji používá pro výrobu nábytku.  Dýhová deska je vzhledově velmi podobná desce z masivu, avšak při bližším porovnání jsou letokruhy či rýhování pravidelnější než tomu je u masivu. Pro dýhování se používá stejné dřevo jako pro nábytek z masivu a tak je možné dýhu sehnat v barevném provedení od nejsvětlejší až po tmavé dřevo.

Pakliže preferujete přírodní dřevěný nábytek, ale nechcete, či nemůžete vynaložit vysoké částky za masivní nábytek, je nábytek opatřen dýhou kvalitní alternativní variantou.

stul a zidle z dyhyDýha je poměrně levný materiál a při ošetření kvalitním lakem mnohdy i pevnější než masiv. Velkou výhodu desek z dýhy je, že se nekroutí vlivem prostředí. Stejně jako masiv však dýha nesnese vodu, při polití je důležité okamžité vysušení. Také z tohoto důvodu je nábytek z dýhy lepší do ložnic, dětských či obývacích pokojů.  Dřevo a tím i nábytek z dýhy je ovlivňován světlem, proto se při prvních 8 týdnech po vystavení nábytku doporučuje nezastiňovat jej většími předměty či ozdobami pro vyrovnání tónu. Veškerý nábytek je v konečné fázi lakován a tak při jeho čištění není vhodné používat kartáče a různá ředidla a tekuté písky. Vždy je vhodné nábytek pravidelně leštit prostředky určenými přímo na dřevo.

Při sestavování nábytku jsou hrany dýhovaných desek olepovány stejně, jako je tomu u desek z lamina a to nalepením tenké dýhové pásky a její následné zafixování teplem. Z tohoto důvodu je nutné dbát na zabránění vniknutí vody. Při menším mechanickém poškození dýhová deska nepraskne, ale pouze vytvoří tzv. dolík. Dá se přebrousit a znovu nalakovat-to ale vždy v závislosti na šíři dřevěné vrstvy.

kuchyneNení sporu o tom, že kuchyně s přiléhající jídelnou je hlavním dějištěm rodinného života. Její funkčnost a vybavenost může přispět k celkovému chodu a spokojenosti rodiny. Právě z těchto důvodů bychom jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. Existují specializovaná kuchyňská studia, která se tvorbou kuchyní zabývají a hlavně nám pomohou se v široké nabídce orientovat.

V dnešní době existuje mnoho typů kuchyňských linek, nemusíme se omezovat pouze na bílé linky z nekvalitní dřevotřísky. Přejete si, aby vaše kuchyň vypadala jako na chalupě nebo u babičky? Není problém, typ rustik nabízí mnoho katalogů. Dokonalá imitace rustikálního vzhledu není v dnešní době nic neobvyklého. Nebo naopak moderní kuchyně do nového bytu? Můžete volit z nepřeberného množství moderních materiálu a grafických potisků ze samolepících fólií podle vašeho vkusu.

kuchyne s integrovanou deskouDůležitou funkci v návrhu kuchyní hraje nepochybně také cena. Levnější variantou jsou laminátové sektorové linky od velkovýrobce (například Ikea). Tato varianta je v dnešní době nejoblíbenější. Už dávno neplatí, že levné rovná se nekvalitní, nudné a neoriginální. Velkovýrobci nabízejí ve svých katalozích nepřeberné množství variant a typů. Dražší možností, ovšem mnohem kvalitnější, je dřevo. Žádná imitace dřeva, dýha nebo laminát se nevyrovnají pocitu z masivního dřeva.

Pokud se rozhodnete pro nová řešení nebo pro atyp kuchyně, je nejlepší nechat se linku vyrobit na míru. Jejich nespornou výhodou je v podstatě nulové omezení a naprostá volnost v návrhu.

Nkuchyne s drevenymi dvirkyení pravdou, že kuchyň na míru je finančně náročnější, vždy je možné se s výrobcem domluvit na ceně použitých materiálů a příslušenství. A u koho si nechat takovouto kuchyni vyrobit? Nezapomínejte na to, že se nejedná o malou investici, měla by nám několik let vydržet. Například některé firmy garantují záruku až 8 let na jejich kuchyně na míru.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv variantu: laminát, dřevo, na míru aj. Pamatujte na to, že kuchyně bude jako středobod domu či bytu mít přímý vliv na chod vaší domácnosti. Proto by měla být hlavně podle vašich představ a měli byste se v ní cítit příjemně a v pohodě.

Nábytek z masivu

Posted by: admin in Masiv, Nábytek 2 Comments »

Nábytkem z masivu je označován ten, který je vyroben z opracované dřevěné desky. Vyznačuje se svou pevností a také i vyšší váhou oproti nábytku z lamina či dalších materiálů. Přestože jde o přírodní lehce obnovitelní a ekologický materiál, jeho cena nepatří mezi nejnižší. A však i přesto se stává stále oblíbenější. Pro výrobu nábytku z masivu se používá dřevo stromů s tvrdším dřevem a vyšší hustotou a tak vyrobený nábytek má delší životnost než nábytek z ostatních materiálů. Při jeho výrobě je minimálně zatíženo životní prostředí a tak velmi prospívá ekologickému rozvoji.

Nábytek z masivu je zcela přírodní a neobsahuje žádné jiné látky a tak vám provoní byt svou charakteristickou vůní, vůní čistého dřeva a lesa.

Jako povrchová úprava se používá lakování, ošetření olejem či voskem. Nábytek ošetřený voskem či olejem má své výhody. Je antistatický a tak odpuzuje prach a špínu. Ovšem vyžaduje také řádnou péči. Nejlépe uděláte, pokud budete používat čisticí prostředky doporučené od výrobce a však je možno použít i jakékoliv jiné určené pro masivní nábytek. Je také vhodné pravidelně 1x měsíčně nábytek leštit olejem či voskem. Udržíte tak jeho lesk a hladký povrch, který se Vám bude lépe udržovat v čistotě.

Při mechanickém poškození nábytku lze menší rýhy opravit doma použitím korekčních tyčinek nebo vyrovnáním povrchu napařovací žehličkou. To chce ovšem trochu trpělivosti. Pokud ale máte nábytek lakovaný péče o něj je stejná a však pokud dojde k jeho poškození je nutná renovace od truhláře.

Z masivu lze pořídit krásný a funkční nábytek jako jsou postele, skříně či stoly, ale do velké obliby se opět dostávají klasické dřevěné podlahové krytiny.

Nábytek z lamina

Posted by: admin in Lamino, Nábytek No Comments »

Nábytek vyroben z dřevotřískové desky a na povrchu opatřen zalisovaným vzorovaným impregnovaným papírem, který je zalit melaminovou pryskyřicí. Je velmi lehký a komfortní. Dá se pořídit v mnoha barevných provedeních včetně imitace dřeva. Lze je také sehnat jak v lesklém povrchu, tak s povrchem s perličkovým vzorem. Nejčastěji se vyrábí korpusy skříní, kuchyňských linek či nábytku do kanceláře.

Pro jeho lehkost, cenovou dostupnost a barevnou variabilitu je velmi oblíbený. Často se k tomuto materiálu uchylují i designéři, jelikož je možno tak uzpůsobit vzhled nábytku celému výrazu bytu. Hodí se tak do moderních bytů i domů. Díky pestré škále lamina, lze jednoduše kombinovat s vybavením bytu z jiného materiálu. Lamino je sice levný materiál to ovšem neznamená, že není dostatečně kvalitní. Jde o materiál, který velmi dobře odolává mechanickému poškození a krátkodobé vlhkosti. Díky svým vlastnostem jde o téměř bezúdržbový materiál, k péči o něj vám stačí vlhký hadr a jakýkoliv čisticí prostředek.

Trendem se stávají sestavy nábytku do koupelen, zda použít třeba nábytek z lamina je čistě na vás. Má to své pro i proti. Samozřejmě tento tip nábytku lze použít, ale je důležité, aby dekorační páska lepená na hranách byla nalepena lepidlem polyuretanovým. Informaci o použitých lepidlech vám poskytne vždy hlavně výrobce.

Nábytek z lamina má však i své nevýhody

Přestože je možno ho sehnat v nejrůznějších barvách, vždy bude povrch hladký. Narozdíl od masivu nelze z lamina dělat reliéf či plastické prvky. Jde sice o materiál pevný, avšak hrany desky jsou pouze polepeny dekorační páskou a tak se v těchto místech do nich dostává vlhkost a desky mohou nabobtnat a páska odlepit. A však pokud se páska odlepí, je snadné ji nechat opětovně nalepit a tím i poničené desky lehce opravit.

V příštím článku se zaměříme na nábytk z masivu.

Nábytek z masivu

Posted by: admin in Nábytek No Comments »

Nábytkem z masivu je označován ten, který je vyroben z opracované dřevěné desky. Vyznačuje se svou pevností a také i vyšší váhou oproti nábytku z lamina či dalších materiálů. Přestože jde o přírodní lehce obnovitelní a ekologický materiál, jeho cena nepatří mezi nejnižší. A však i přesto se stává stále oblíbenější. Pro výrobu nábytku z masivu se používá dřevo stromů s tvrdším dřevem a vyšší hustotou a tak vyrobený nábytek má delší životnost než nábytek z ostatních materiálů. Při jeho výrobě je minimálně zatíženo životní prostředí a tak velmi prospívá ekologickému rozvoji.

Nábytek z masivu je zcela přírodní a neobsahuje žádné jiné látky a tak vám provoní byt svou charakteristickou vůní, vůní čistého dřeva a lesa.

Jako povrchová úprava se používá lakování, ošetření olejem či voskem. Nábytek ošetřený voskem či olejem má své výhody. Je antistatický a tak odpuzuje prach a špínu. Ovšem vyžaduje také řádnou péči. Nejlépe uděláte, pokud budete používat čisticí prostředky doporučené od výrobce a však je možno použít i jakékoliv jiné určené pro masivní nábytek. Je také vhodné pravidelně 1x měsíčně nábytek leštit olejem či voskem. Udržíte tak jeho lesk a hladký povrch, který se Vám bude lépe udržovat v čistotě.

Při mechanickém poškození nábytku lze menší rýhy opravit doma použitím korekčních tyčinek nebo vyrovnáním povrchu napařovací žehličkou. To chce ovšem trochu trpělivosti. Pokud ale máte nábytek lakovaný péče o něj je stejná a však pokud dojde k jeho poškození je nutná renovace od truhláře.

Z masivu lze pořídit krásný a funkční nábytek jako jsou postele, skříně či stoly, ale do velké obliby se opět dostávají klasické dřevěné podlahové krytiny.