Přemýšlíte o výměně starých oken za nová, nebo stavíte a nevíte pro jaká okna se rozhodnout? Je několik druhů oken, pro které se můžete rozhodnout, ať už jsou to okna plastová nebo dřevěná každá má svá pro a proti. Pokud se ale rozhodnete pro okna dřevěná, určitě budete jen a jen spokojeni.

Hlavní výhodou dřevěných oken je jejich zpracování z ryze přírodních materiálů a tím i chrání životní prostředí. Spojení dřevo a sklo už dlouhá léta dokazuje, že patří k sobě. Díky kvalitě použitého dřeva je zaručena dlouhá životnost těchto oken. Údržba dřevěného okenního rámu je snadná díky moderním lakům.  Vynikající tepelná izolace dřeva zabraňuje vyzařování chladu okenního rámu a tím i srážení vodních par a díky tomu i většímu usazování částic prachu. Obrovskou výhodou je snadná opravitelnost rámů, což u oken plastových není možné a je nutno měnit celý rám.  Sklo lze do dřevěných rámů použít téměř jakékoliv, a tak není problém mít skla polarizovaná, mléčná, protipožární, ornamentální.

Samozřejmě i dřevěná okna mají své nevýhody. Tou největší bývá vnímáno lakování 2x do roka. Avšak to už je dnes minulostí. Dnešní akrylové a UV odolné lazury se vyjadřují svou elasticitou a hlavně jsou ekologické. Existuje i velká škála barev a tak okna neustále vypadají jako nová a dle potřeby je možno barvy obměňovat.

Hlavním materiálem pro výrobu dřevěných oken se používá dřevo smrkové, dubové, borové nebo meranti. Veškeré dřevo je kvalitně zpracované a bez suků, hrany zaoblené a tak na něm laky a barvy drží a neloupají se.

Jelikož i u dřevěných oken je základ dobře místnosti větrat jsou vybavena klikou, která umožňuje až 5 poloh – otevřeno, ventilace, mikroventilace, zavřeno a zajištění okna při jeho otevření.