Vybíráme palubky

Posted by: admin in Masiv Add comments

drevene palubkyNapadlo vás umístit si do bytu palubky? Palubky se hodí zejména pro konečnou úpravu interiéru nebo také exteriéru. Palubky také můžete využít při výrobě dvířek u kuchyňské linky.

Palubky jsou vyráběny z kvalitního masivního dřeva. Použít se dají do interiéru ale dokonce i do exteriéru. Využití pro ně můžete najít při obkládání stropů nebo stěn. V exteriéru je můžete nalézt na podbití, fasádě, plotě nebo i na štítech domů.

Ošetřování palubek

Palubky je potřeba ošetřovat nátěrem abyste je chránili před různými povětrnostními vlivy. Velice účinnými nátěry jsou laky na syntetické a vodní bázi. Použít se dají také i oleje a vosky. Před tím než se rozhodnete pro nátěr, je dobré palubky nechat asi tak týden ležet v místnosti tak, aby si zvykli na okolní vlhkost. Pokud jste se rozhodli palubky umístit do dřevostavby je také dobré palubky ošetřit proti plísním nebo různým škůdcům.

Kvalitní palubky nabízí mnoho firem, kvalitní palubky naleznete například u firmy palubky Knedlík. Na výběr máte z několika rozměrů a také z velkého množství všech možných materiálů. Podle toho, jaký materiál a rozměr si vyberete, se také samozřejmě bude odvíjet i vaše cena.

Jak palubky přidělat?

Palubky se většinou přidělávají k podkladovým latím ze dřeva. K těmto podkladovým latím se poté nejčastěji palubky přidělávají pomocí kolářského hřebíku a to může probíhat buď skrz palubku ale je možná i druhá možnost a to přes pero šikmo do podkladu. Přikotvit palubky můžete pomocí vrtů se zapuštěnou hlavou nebo také sponek profilu. V dnešní době jsou nejvíce užívány speciální sponky, díky kterým se nenaruší struktura, a sponky nebudou vidět.

One Response to “Vybíráme palubky”

  1. Strechydrevo.cz Says:

    My můžeme doporučit palubky z našeho eshopu. Když je chcete vřčetně práce, je možná sleva.

Leave a Reply